Zapraszamy do naszej wypożyczalni sprzętu wodnego, która mieści się w miejscowości Wroceń k/Goniądza po środku szlaku Biebrzy. Dysponujmy kajakami polietylenowymi znanych marek (m.in. Prijon, Perception, Necky) – 1, 2 i 3-osobowymi. W swojej ofercie mamy też polietylenowe łódki canoe znanej i cenionej firmy OLD TOWN, łodzie wędkarskie oraz rower wodny. Do tego duży wybór wioseł i kamizelek asekuracyjnych. Świadczymy usługę transportu sprzętu oraz uczestników spływów. Posiadamy przyczepy do przewozu kajaków oraz busy do transportu osób. Z racji położenia w środkowej części Biebrzańskiego Parku Narodowego bezpośrednio nad rzeką Biebrzą, zapewniamy najkrótsze przejazdy. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Spływ najczęściej zaczynają się lub kończą przy naszej wypożyczalni.

Szlak Biebrzy ma około 140 km długości, licząc od Lipska. Średni czas potrzebny na pokonanie całego szlaku Biebrzy, to około 8 dni. Nasza wypożyczalnia przy której znajduje się również pole namiotowe jest na 4-tym dniu spływu, czyli w połowie trasy.

W okresie od 01 stycznia do 30 czerwca, z powodu lęgów ptaków, pole namiotowe na Białym Grądzie jest zamknięte. Zaleca się więc pokonywanie odcinka Osowiec Twierdza – Brzostowo (około 36 km) w ciągu jednego dnia. Dodatkowo w tym okresie wymagane jest specjalne pozwolenie dyrektora BPN, które wykupić można jedynie w siedzibie parku. Dzienny limit spływów tym odcinkiem, to 25 osób.

 

JEDNODNIOWE SPŁYWY KAJAKOWE

Jednodniowe spływy Biebrzą, to świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu na wodzie. Kilkugodzinne spływy kajakowe cieszą się ostatnimi laty dużą popularnością. Pozwalają miło spędzić czas i przeżyć niezapomnianą przygodę. Nasza oferta jednodniowych spływów jest propozycją dla osób, które poszukują rekreacji na świeżym powietrzu, lubiących kontakt z wodą i dziką przyrodą.  Biebrza jest rzeką bardzo spokojną, leniwą i pozbawioną przeszkód. Pozwala to na organizację spływów dla osób początkujących, którzy zaczynają przygodę z wiosłowaniem, a także dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Dbając o komfort i bezpieczeństwo naszych kajakarzy na spływy polecamy kajaki polietylenowe Vista. Są to otwarto kokpitowe kajaki charakteryzujące się dużą przestrzenią, łatwością wsiadania i wysiadania, komfortowymi fotelami z oparciami wyłożonymi miękkim i szybkoschnącym neoprenem, regulowanymi podnóżkami. Zalety tych kajaków doceni każdy kajakarz.

Propozycje tras spływów:

 

I. “Bliskie spotkania z Biebrzą” – krótki i malowniczy spływ Biebrzą. Trasa wiedzie od naszej bazy we Wroceniu do miasteczka Goniądz. Rzeka na tym odcinku płynie szeroką doliną pośród bezkresnych, dzikich łąk. Trasa, którą przygotowaliśmy dostępna jest nawet dla niedoświadczonych kajakarzy.

Trasa: Wroceń – Goniądz

Długość: 12 km

Czas spływu: około 3 godzin

Cena: 50 zł/os. (cena przy min. 4 osobach)

 

 

II. “Dzień urokliwości biebrzańskiej” –  opcja dla kajakarzy i tych, którzy chcą bezstresowo zrelaksować się w kajaku. Spływ rozpoczyna się przy naszej bazie we Wroceniu, a kończy się na polu namiotowym “Bóbr” w Osowcu Twierdzy. Rzeka na tym odcinku jest spokojna, pozbawiona przeszkód.

Trasa: Wroceń – Osowiec Twierdza

Długość: 20 km

Czas spływu: około 5 godzin

Cena: 60 zł/os. (cena przy min. 4 osobach)

 

Cena zawiera:

 • miejsce w super wygodnym dwuosobowym kajaku Vista, wiosło dr kajak, kamizelka asekuracyjna
 • transport kierowców oraz sprzętu (w przypadku wolnych miejsc wszystkich uczestników)
 • parking w naszej bazie we Wroceniu
 • dziecko płynące w kajaku 2-osobowym z dostawką – 50% ceny

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu na szlaki wodne BPN – bilet normalny 8 zł/os, bilet ulgowy 4 zł/os.
 • opłata za slipowanie kajaków na polu namiotowym “Bóbr” w Osowcu – 3 zł/kajak
 • dopłata do kajaka jednoosobowego – 20 zł/os.
 • dopłata do kajaków Premium (Prijon, Manitou) – 10zł /os.
 • wypożyczenie worka wodoszczelnego lub beczki – 4 zł/szt.
 • mapa szlaku Biebrzy – 10 zł

Informacje dodatkowe:

 • udział w spływie należy zarezerwować pisząc na adres biuro@dolinabiebrzy.pl lub dzwoniąc na numer 603 078 051, 691 540 162
 • udział w spływie odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników
 • zbiórka uczestników w Gospodarstwie Agroturystycznym DOLINA BIEBRZY, Wroceń 44

 

Jeśli będą planować Państwo kilkudniowy spływ Biebrzą podpowiadamy Państwu, że Szlak Biebrzy dzieli się najczęściej na następujące etapy: 

– Lipsk – Kamienna Nowa (16km)

– Kamienna Nowa – Sztabin (16km)

– Sztabin – Jagłowo (13km)

– Jagłowo – Wroceń (20km)

– Wroceń – Osowiec Twierdza (20km)

– Osowiec Twierdza – Biały Grąd (13km)

– Biały Grąd – Brzostowo (24km)

– Brzostowo – Ruś k/Wizny (16km)

5

Biebrza Adventure © 2023. All Rights Reserved.