Spływy tratwami na Biebrzy organizujemy już od kilkunastu lat. Historia biebrzańskich tratw jest stosunkowo młoda mimo, że jej początki sięgają ubiegłego wieku, a dokładniej rzecz biorąc lat 1998-1999. Nasze tratwy, choć kojarzone często z tymi z Dunajca, różnią się od nich znacznie. Biebrzańskie tratwy stworzone zostały z myślą o zamieszkaniu na nich. Wyposażone są we wszystko, co jest niezbędne do kilkudniowego spływu. Są jednocześnie środkiem transportu, domem, pomostem do kąpieli, łodzią do łowienia ryb, miejscem do opalania oraz znakomitym punktem do obserwacji przyrody. To takie biebrzańskie jachty.

Tereny na których działamy charakteryzują się dużą wartością przyrodniczą. Jako rodowici mieszkańcy Biebrzy  znamy dobrze prawa jakimi rządzi się dzika rzeka. Swoją działalność prowadzimy w poszanowaniu dla przyrody oraz szacunkiem dla mieszkańców Doliny Biebrzy. Zmieniające się czasy spowodowały, że obecnie inaczej spostrzegamy miejsca, które jeszcze kilkanaście lat temu uznawane były za zacofane i  nieatrakcyjne. Dolina Biebrzy do takich należała.  Tętniące śpiewem ptaków biebrzańskie łąki, niedostępne bagna, ogromna przestrzeń i  spokojny nurt rzeki nie były miejscem szczególnie odwiedzanym przez turystów. Paradoksalnie Biebrza na tym skorzystała, przeczekała w spokoju ten czas i teraz budzi ogromny zachwyt i szacunek, zwłaszcza wśród mieszkańców europy zachodniej. Brak dużych zakładów przemysłowych, dzika przyroda oraz życzliwa i gościnna miejscowa ludność decyduje o niespotykanej wartości tego urokliwego zakątka ziemi.

W swojej działalności dążymy do wprowadzenia uczestników naszych wypraw w atmosferę wielkiej przygody, przygody w dolinie nieujarzmionej rzeki nazywanej często polską Amazonią. Warto wybrać się w taką podróż, pobyć wśród dziczy, uciec od cywilizacji, zgiełku i hałasu. To świetny odpoczynek. Psychiczny oczywiście, bo fizyczny nie zawsze.

„Biebrza nie jest normalną rzeką, jest przygodą, która ma na imię Biebrza”

„Co w tratwie piszczy”

1 dniowy spływ

Propozycja kilkugodzinnego spływu biebrzańską tratwą. Do pokonania będzie 6-kilometrowy odcinek rzeki.
400 zł
więcej o spływie
„Czas próby”

2 dniowy spływ

700 zł
W programie zaplanowany jest jeden nocleg na tratwie, który przyniesie nam wiele niezapomnianych wrażeń.
więcej o spływie
„Przez biebrzańskie ostępy"

4 dniowy spływ

1200 zł
Biebrzańskie tratwy stworzone zostały z myślą o zamieszkaniu na nich. Po prostu płyniesz i cieszysz się każdą spokojną chwilą.
więcej o spływie

Przygotowaliśmy dla Państwa kilka propozycji spływów tratwami po Biebrzy. Są to najczęściej wybierane spływy, czyli jednodniowe, dwudniowe i czterodniowe. Spływ tratwą po Biebrzy może trwać jednak dowolną ilość dni, od jednego do kulkunastu. Zdarza się często, że wyprawy tratwą tydzień, a nawet dwa tygodnie. Chcielibyśmy w tym miejscu zaznaczyć, że planując spływ tratwą ciężko jest precyzyjnie określić dzienne etapy, gdyż uzależnione jest to od bardzo wielu czynników, takich jak np. kierunek i siła wiatru, pora roku, stan wody, warunki pogodowe, w końcu też skład i predyspozycje załogi. Czasami bywa tak, że dany odcinek rzeki pokonamy w ciągu jednego dnia, a innego razu może nam to zająć nawet kilka dni. Ale na tym polega urok spływu tratwą. Nie ma narzuconego schematu i każdy dzień może przynieść nam niespodzianki.

Pomysły i inspiracje na spływ tratwami po Biebrzy:

– wyprawy rodzinne (indywidualnie, aby pobyć z rodziną kilka dni razem i mieć czas tylko dla bliskich lub w kilka rodzin. W przypadku kilku rodzin, każda z rodzić bierze tratwę dla siebie. Tratwy można ze sobą połączyć tak, aby wszyscy płynęli razem)

– wyprawy z przyjaciółmi (spływ z kolegami i koleżankami z podwórka, z pracy lub ze studiów. Wspólny wypad, wspólna przygoda)

– wyprawy dla par (cisza, spokój, dzicz i dużo czasu dla siebie)

– wyprawy męskie (panowie we własnym gronie w celu “odpoczynku” od żon i codziennych spraw lub męskie wyprawy dwupokoleniowe, czyli ojcowie z synami. Każdy mały chłopak marzy o takiej przygodzie)

– wyprawy wędkarskie (pływający domek, który się wolno przemieszcza i z którego pokładu można łowić i który sprawia, że przez całą dobę jest się na łowisku)

– spływy firmowe (alternatywa dla wyjazu do dużych ośrodków. Spływ tratwami jest oryginalnym pomysłem doskolane sprzyja integracji pracowników)

– spływ szkolne i studenckie (dla młodzieży tej mniejszej i tej większej spływ tratwą stanowi ciekawą przygodę i daje możliwość poznawania świata roślin i zwierząt)

– uroczystości na tratwach (tratwy doskonale nadają się na zorganizowanie na nich różnego rodzaju uroczystości, takich jak np.: urodzin, imienin, rocznic, zaślubin, poprawin weselnych, spotkań rodzinnych, itp.)

– spływy okolicznościowe (podróże poślubne, spływy rocznicowe)

– piknik na tratwach (spływ jednodniowy w gronie rodziny, przyjaciół lub znajomych przy grillu i suto zastawionych stołach z lokalnymi przysmakami)