Spływy kajakowe oraz canoe rzeką Biebrzą

Zapraszamy do naszej wypożyczalni sprzętu wodnego, która mieści się w miejscowości Wroceń k/Goniądza po środku szlaku Biebrzy. Dysponujmy nowymi, polietylenowymi kajakami 1-osobowymi i 2-osobowymi oraz 2-osobowymi z dostawką dla dziecka. W swojej ofercie mamy też polietylenowe łódki canoe oraz łodzie wędkarskie. Do tego duży wybór wioseł i kamizelek asekuracyjnych. Świadczymy usługę transportu sprzętu oraz uczestników spływów. Posiadamy przyczepy do przewozu kajaków oraz busy do transportu osób. Z racji położenia w środkowej części Biebrzańskiego Parku Narodowego bezpośrednio nad rzeką Biebrzą, zapewniamy najkrótsze przejazdy. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Spływ najczęściej zaczynają się lub kończą przy naszej wypożyczalni.

Szlak Biebrzy ma około 140 km długości, licząc od Lipska. Średni czas potrzebny na pokonanie całego szlaku Biebrzy, to około 8 dni. Nasza wypożyczalnia przy której znajduje się również pole namiotowe jest na 4-tym dniu spływu, czyli w połowie trasy.

W okresie od 01 stycznia do 30 czerwca, z powodu lęgów ptaków, pole namiotowe na Białym Grądzie jest zamknięte. Zaleca się więc pokonywanie odcinka Osowiec Twierdza – Brzostowo (około 37 km) w ciągu jednego dnia. Dodatkowo w tym okresie wymagane jest specjalne pozwolenie dyrektora BPN, które wykupić można jedynie w siedzibie parku. Dzienny limit spływów tym odcinkem, to 25 osób.

Trasy spływów:

– Lipsk – Kamienna Nowa (16km)

– Kamienna Nowa – Sztabin (16km)

– Sztabin – Jagłowo (13km)

– Jagłowo – Wroceń (20km)

– Wroceń – Osowiec Twierdza (20km)

– Osowiec Twierdza – Biały Grąd (13km)

– Biały Grąd – Brzostowo (24km)

– Brzostowo – Ruś k/Wizny (16km)